2015 m. kovo 5 d., ketvirtadienis

Filipinų policininkai sauskelnes suaugusiems dėvėjo Popiežiaus vizito metu


Pasirodo, jog sauskelnės suaugusiems gali būti plačiai naudojamos priemonės. Šių metų Popiežiaus apsilankymo Filipinuose metu, policininkai dėvėjo vienkartines sauskelnes. Ir nors buvo prieštaravimų, visgi įsakymams teko paklusti - netoli 800 policininkų apsaugai buvo pasirengę visapusiškai.

Filipinų kelių policininkai buvo paprašyti dėvėti sauskelnes suaugusiems Popiežiaus Pranciškaus vizito metu Filipinų sostinėje Maniloje. Šis pasiūlymas buvo pateiktas likus savaitei iki Popiežiaus atvykimo (Popiežiaus vizitas buvo numatytas sausio 15-19 dienomis). Juo siekiama užtikrinti jog visi policijos pareigūnai reikiamu metu bus savo vietose ir nė vienas nepaliks savo posto.

Institucija, atsakinga už Manilos plėtrą ir prižiūrinti kelių policijos darbą Filipinų sostinėje informaciniams šaltiniams pranešė, jog sauskelnes suaugusiems buvo paprašyti dėvėti beveik 2 000 policijos pareigūnų.

Carlos Emerson, Manilos plėtros institucijos generalinio direktoriaus padėjėjas šį prašymą savo pranešime pavadino galimybe atrasti kitokią praktišką sauskelnių suaugusiems naudą: „Tokios sauskelnės suaugusiems iš tikrųjų yra reguliariai naudojamos įvairiose situacijose kaip standartinės priemonės. Pavyzdžiui NATO (North Atlantic Traty Organization) karinėse operacijose ir Jungtinių Valstijų kariuomenėje vykdant operacijas prieš Talibano režimą Afganistane nuo  2012 metų. Tiesą sakant, tokias sauskelnes naudoja net ir Bekingemo (Didžioji Britanija, Londonas) rūmų sargybiniai“.

Jis taip pat pastebėjo, jog Pekino (Kinija) policija sauskelnes suaugusiems naudojo siekdami užtikrinti tvarką 2008-ųjų metų Olimpinėse žaidynėse, o taip pat, jog NASA astronautai dėvi tokias sauskelnes visų skrydžių į kosmosą metu.

Carlos Emerson paminėjo, jog vienkartinių sauskelnių suaugusiems dėvėjimo nauda nusvėrė negatyvius atsiliepimus, todėl nepaisant to, jog buvo nemažai prieštaraujančių, visgi nuspręsta jas panaudoti. Be to, tai sumažino biotualetų poreikį, o kiekviename renginyje tai yra privalumas.
Prieš Popiežiaus Pranciškaus atvykimą buvo surengtos ir bandomosios pratybos, kurios leido pasiruošti Juodojo Nazariečio („Black Nazarene“) šventei, kurioje 800 policijos pareigūnų turėjo dirbti nenutrūkstamai 24 val. per parą.

Kadangi šis renginys kasmet sutraukia tūkstančius Filipinų katalikų piligrimų ir svečių, buvo imtasi visų saugumo priemonių, siekiant užtikrinti sklandžią renginio eigą. Po 2012 metų įvykių, kuomet Manilos policija atskleidė teroristų ketinimus sutrikdyti religinę renginio procesiją, Filipinų valdžia visais būdais stengiasi užkirsti kelią galimiems nesklandumams.

2012 metais ruošiantis renginiui buvo pastebėti keli nežinomos grupuotės teroristai, todėl buvo sutelktos didelės policijos pajėgos siekiant juos sulaikyti ir sustabdyti planuojamas atakas. Ypatingas dėmesys buvo skirtas medinės Jėzaus skulptūros (Juodojo Nazariečio) apsaugai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą