2013 m. balandžio 17 d., trečiadienis

Trumpalaikė nuoma mėnesiui ar savaiteiTrumpalaikė nuoma mėnesiui ar savaitei tampa vis populiaresne paslauga visame pasaulyje. Darbuotojai, važiuojantys į ilgesnes komandiruotes ar kitais reikalais svetimam mieste apsistojantys žmonės mieliau renkasi išsinuomoti butą, nei visą išvykos laiką gyventi viešbutyje.

Lygiai tas pats pasakytina ir apie keliautojus. Ypač dažnai trumpalaikė nuoma pasirenkama tų, kurie savo keliones planuojasi savarankiškai, be kelionių organizatorių pagalbos. Tai puikus būdas arčiau susipažinti su vietos kultūra, nebūti apribotam veiksmų plano ir, pagaliau, laisviau jaustis "savame" bute.

Tačiau trumpalaikės nuomos apgyvendinimo tipui priklauso ne tik butai ar kiti apartamentai, bet ir vilos, nuošalios kaimo turizmo sodybos, kuriose paslaugos aprėpia ne tik apgyvendinimą, bet ir pramogas, tokias kaip pirtis, baseinas, jakuzzi vonia, teniso kortai, pobūvių salės ir panašiai.Vienos JAV trumpalaike nuoma užsiimančios įmonės ekspertai atliko apklausas, kurių rezultatuose akivaizdus trumpalaikės nuomos poreikio augimas. Apytiksliai (priklausomai nuo apsigyvenimo tipo) trumpalaikės nuomos poreikis išaugo 22%-24%. O dauguma keliautojų savo planuojamoms atostogoms rengiasi apsistoti tokio pobūdžio paslaugas teikiančių įmonių siūlomuose apartamentuose.Kaip ir visos, rinkos atžvilgiu greitai augančios naujovės, taip ir šis reiškinys kelia visokiausių vilčių ir abejonių.  Tai gali būti teigiamas reiškinys potencialiems nuomotojams, tačiau, priklausomai nuo teisinių reglamentų, veiksmas gali ir šiek tiek stabdytis bei būti neparankus. Galbūt dėl to šiai dienai galima rasti nemažai siūlančių trumpalaikės nuomos paslaugas, tačiau vengiančių mokėti mokesčius valstybei.

Esant tokiai situacijai, ko gero, galima būtų sakyti, jog nuomotis iš privačių asmenų, tam neturinčių teisinio pagrindo, šiek tiek pavojinga. Pavojingumas susideda iš to, jog atsitikus nelaimei ar iškilus problemoms, neturėsite į ką kreiptis, o ir pats galite būti apkaltintas naudojęsis nelegaliomis paslaugomis. Taigi, rinkdamiesi apartamentus iš privačių asmenų, turite įvertinti kiek tame yra rizikos.


Nelegalūs nuomotojai savo veiklą vykdo ne tik Lietuvoje, bet ir daugumoje užsienio šalių. Šią bangą sustabdyti gana sudėtinga, tam turėtų būti skirtos papildomos pajėgos. Na o mokesčiai, iš kurių valstybė galėtų didinti savo įplaukas, lieka kažkur "tarp eilučių".

Tačiau dažnai tai, jog nuomojatės iš privačių asmenų, dar nereiškia, jog sumokate mažiau, nei sumokėtumėte šių paslaugų teikimu užsiimančiomis įmonėmis. Todėl prieš rinkdamiesi apartamentus, pasitikrinkite ir apsispręskite tinkamai.

Kai kuriuose JAV miestuose, pavyzdžiui Portlande (Oregone) vadovybė apskritai uždraudė trumpalaikę nuomą. Taip pat buvo pradėta kontroliuoti kita trumpalaikės nuomos veikla, tokia kaip viešbučiai ar moteliai. Buvo nustatyti tam tikri apribojimai, kurių privaloma laikytis:

1) Privalomos parkavimo vietos atokiau nuo gatvės ir nepriklausomai nuo aplinkybių (ne garaže ir ne kieme).

2) Šeškų pėdų pločio asfaltuotas pėsčiųjų takas tarp įėjimo į pastatą ir gatvės.

3) Nors gyventojai gali kreiptis dėl nesuteikiamų sąlygų (rūkoriams), kiekviename numeryje turi būti įdiegta priešgaisrinė sistema.

Taigi, gyventojai, nors ir nevisai patenkinti, tačiau tokiose situacijose turėtų jaustis saugiau. Įdomu, kada Lietuvoje sulauksime panašių sprendimų?


2013 m. balandžio 15 d., pirmadienis

Trumpalaikė nuoma - 10 baisiausių dalykų, galinčių nutikti nuomojantis butą

Jei jums kada teko išsinuomoti butą ar kambarį arba apsistoti trumpam laikui kokiame nors viešbutyje, hostelyje ar kitoje panašioje įstaigoje, teikiančioje trumpalaikės nuomos paslaugas, jūs tikriausiai esate išgyvenę ir visokiausių istorijų, susijusių su tokia patirtimi. Gal kada pas jus į balkoną buvo įlipęs svetimas žmogus? O gal teko miegoti viename kambaryje su egzotiniais gyvūnais? Gal jūsų mama užtiko jus žiūrint porno per viešbučio televizorių? O gal tiesiog nieko neprisimenate? Kadangi trumpalaikė nuoma dažnai siejasi su atostogomis ir nedideliu atotrūkiu nuo įprasto gyvenimo ritmo, tokiomis sąlygomis dažnai nutinka ir labai neįprastų istorijų. Šalia jau paminėtų dalykų svarbu aptarti ir tai, kaip atrodė jūsų kada nors išsinuomotos patalpos, kad ir kokią veiklą būtumėte vykdę joje, kokie, taip sakant, gyvūnėliai jose gyveno ir kokios buvo gyvenimo sąlygos. Ar Jums kada teko pamatyti visiškai kitokį vaizdą, nei buvo, tarkime, pademonstruotas informaciniame jūsų pasirinktos vietos lankstinuke ar internetiniame tinklapyje? Taigi, pateiksime dešimt blogiausių, interneto komentatorių manymu, trumpalaikės nuomos variantų ir jų nuotraukas.

Pirmasis ir, ko gero, pats baisiausias daugumai žmonių (nepriklausomai kokia jų lytis ir koks amžius) yra visokiausi daugiakojai nariuotakojai ir panašūs gyvūnėliai. Juk labai nesmagu būtų jei tokį užtiktumėte?...

Antras nemalonus dalykas, kurį galite rasti trumpalaikės nuomos patalpose, yra, pavyzdžiui, kito žmogaus plaukai duše, kuriame turėsite praustis. Sutikite, šlykštoka, ar ne?


Įsivaizduokite, grįžtate iš miesto, susiruošiate miegoti ir staiga išgirstate keistą burzgimą... - tikėtina, jog tai katinas. Tačiau, kaip ten bebūtų, negalite kaltinti nuomotojų, juk visko gali būti, kad palikote atvirą langą.


Toliau įsivaizduokite, jog išsinuomojote apartamentus be langų. Gal kažkam tai ir atrakcija, tačiau prieš nuomodamiesi patalpas, įsitikinkite, kad jose nėra "papildomų privalumų", kurie parduodami turistams "už tikrą pinigą" (turint omenyje tuos atvejus, kuomet trūkumai paverčiami privalumais).


Jei nemėgstate kažkokių dalykų, įsitikinkite, kad jų nėra jūsų pasirinktuose apartamentuose. Pavyzdžiui, jei negalite pakęsti klounų, įsivaizduokite, kaip Jums reikėtų gyventi, tarkime 30 dienų bute, kurio nuomotojas klounų fanas :D


Krentantis tinkas. Ar reikėtų dar komentuoti?


Ieškodami variantų trumpalaikei nuomai pasidomėkite ir aplink esančiuose namuose vykdoma veikla. Įsivaizduokite, jei karštuoju vasaros sezonu apsigyventumėte virš žuvies parduotuvės...


Pelės. Kaip pasijustumėte, jei atsikėlę ryte rastumėte apgriaužtą bandelę, kurią nusipirkote pusryčiams.

Jei nusprendėte išsinuomoti butą trumpam laikui su svetimais žmonėmis, taip pasidalindami mokesčius ir smarkiai nepalengvindami savo piniginės, įsitikinkite, kad apartamentai nėra traukinio tipo, t.y. įsitikinkite, kad kambariai nėra pereinami. 


Na ir galiausiai įsitikinkite, kad langai jūsų bute atsidarinėja. Juk nenorėtumėte karštą vasaros dieną negalėti prasivėdinti..


2013 m. balandžio 10 d., trečiadienis

Trumpalaikė nuoma - brangiausių apartamentų dešimtukas


Taip jau nutinka, kad nuomotis apartamentus trumpam laikui tenka ne tik paprastiems mirtingiesiems, bet ir aukščiausias pareigas valstybių postuose užimantiems žmonėms bei pasaulio turtingiausiesiems. Tačiau tokio socialinio lygmens žmonės turi specialių poreikių, kurių neatitiktų įprasti apartamentai, kad ir nepigūs. Dažnai iš trumpalaikę nuomą siūlančių kompanijų reikalaujama kur kas daugiau nei tik lova, dušas ir virtuvė. Reikalavimų sąrašas gali būti visiškai netikėtas, tačiau norintys išlaikyti savo klientus stengiasi verstis per galvą.
Taigi, šiame straipsnyje pateiksime ne tik brangiausių pasaulio apartamentų, pritaikytų trumpalaikei nuomai, bet ir keletą įdomiausių reikalavimų, kuriuos užsakovai pateikė apartamentų nuomos įmonių darbuotojams.
Vienas iš įdomiausių pageidavimų - Kinijoje gyvenančio stambaus verslininko noras, kad nuomojamų apartamentų languose nuolat kabėtų langų valytojai, - kitaip tariant, žmonės, kurie kas savaitę valydavo dangoraižio langus turėjo tris dienas kabėti ties minėto verslininko langais ir nuolatos darbuotis - ore valyti langus, miegoti, valgyti ir atlikti kitas žmogaus organizmui būtinas funkcijas. Kaip paaiškinimą šis klientas pateikė argumentus, jog Kinijoje didžiulis smogas greitai padengia langus purvu, todėl toks pageidavimas galėjo jį apsaugoti nuo nuolatinio užterštumo pojūčio.
Kitas, Jungtiniuose Arabų Emyratuose viešėjęs verslininkas, apsistojęs keliems mėnesiams pareikalavo, kad trumpalaikės nuomos metu jo apartamentuose būtų atkurtas vitražas, analogiškas tam, kuris kabo jo namuose (vitražo matmenys 14x5 metrai, todėl buvo sunkoka rasti tinkamus apartamentus, kuriuose tilptų toks vitražas).  Šis verslininkas prisakė apartamentų nuomos įmonės darbuotojams ne tik atkurti vitražą, bet ir pareikalavo, kad šį darbą atliktų tas pats vitražistas, kuris jam padarė jo pirmąjį vitražą.
Dar vienas įdomus atvejis nutiko Japonijoje, kuomet garsus Japonijos dainininkas pareikalavo, kad jo apartamentuose būtų įrengtos akvariuminės lubos, o jose plaukiotų undinės (jomis persirengusios moterys). Toks reikalavimas buvo įgyvendinamas itin sunkiai, mat teko perstatyti dalį namo ir visiškai pakeisti kai kuriuos architektūrinius sprendimus. Taigi, tokia trumpalaikė nuoma šiam dainininkui kainavo nemažus pinigus. Tačiau jis liko patenkintas, na o šie apartamentai sėkmingai nuomojami būtent suteikiant undinių plaukiojimo virš galvos paslaugas.
Taigi, trumpalaikė nuoma, pasirodo, gali būti ne tik įprastu, atsakingu darbu nuomos įmonių darbuotojams, bet ir dideliu galvos skausmu, kuris, kaip kad nutiko trečiajame pavyzdyje, gali tapti raktu į sėkmę.
Na o žemiau pateikiame kaip atrodo brangiausiai pasaulyje kainuojantys trumpalaikės nuomos apartamentai. Atrodytų, nieko ypatingo, bet...